Gündem

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yılı Burhaniye’de coşku ile kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl kutlamaları Burhaniye’de düzenlenen tebrikat ve Çelenk töreni nin ardından gösterilerle kutlandı. Kutlamalar …
30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl kutlamaları Burhaniye’de düzenlenen tebrikat ve Çelenk töreni nin ardından gösterilerle kutlandı. Kutlamalar akşam Burhaniye Belediyesinin düzenlediği etkinliklerle devam edecek.

Burhaniye’de Zafer Bayramı kutlamaları ilk Kaymakamlık Makamında düzenlenen tebrikat ile başladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş Belediye Başkanı Ali Kemal deveciler ve Garnizon Komutanı Mustafa Kıraç’ın tebrikleri kabulünden sonra Protokol Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk törenine katıldı.

Kaymakamlık, Garnizon ve Belediye Çelenklerinin Atatürk anıtına sunulmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal marşının akabinde törenler başladı. Günün anlam ve önemine yönelik yapılan konuşmalar sonrası şiirlerin okunmasından sonra kutlamalar halk oyunları gösterileri ile sürdü. Daha sonra bando eşliğinde düzenlenen geçit töreninde Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Garnizon Komutanı Mustafa Kıraç halkı selamladı.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen kutlamalara ayrıca Ak Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Cumhuriyet Başsavcı vekili Türker Samet Kıroglu , Siyasi Parti temsilcileri, İlçe protokol ve daire müdürleri, Sivil toplum ve Demokratik Kitle Örgütlerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

30 Ağustos Zaferin 100 yılı kutlamaları Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinliklerle geceye kadar sürecek. Ören meydanında başlayacak akşam kutlamalarında İlker Başbuğ’un katılacağı panel ve İskele Mahallesi meydanında düzenlenecek etkinlikler Taylıeli Amfi Tiyatro Sahnesinde düzenlenecek Buray Konseriyle coşku kazanarak son bulacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu haberler de ilginizi çekebilir

sanatın klasik noktası

Keşfet