Gündem

Ahmet Aydın Sığacıklıların Yanındayız

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın katılımıyla AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı’nın Sığacık’ta balıkçılarla düzenlediği …

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın katılımıyla AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı’nın Sığacık’ta balıkçılarla düzenlediği toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Marinanın genişlemesine karşıyız, bu konuda Sığacık’lıların yanındayız Sığacık’lı hemşehrilerimizle birlikteyiz” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın katılımıyla AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı Sığacık’ta balıkçılarla bir araya geldi. Sığacık Su Ürünleri Kooperatifi ile organize edilen toplantıda konuşan Başkan Aydın, “Sığacık’lıların yanındayız, Sığacık’lılarla birlikteyiz, marinanın genişlemesine bizler de karşıyız” mesajı verdi.

Sığacık’lı balıkçıların büyük ilgi gösterdiği toplantıda AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Sığacık esnafı tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Toplantıda konuşma yapan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Marinanın genişleme projesinin gündeme geldiği günden bugüne Sığacık Muhtarı Yaşar Keleş, Sığacık Su Ürünleri Kooperatifi Yönetimi, Sığacık’lı balıkçılar ve kanaat önderleri ile sürekli olarak istişare halindeyiz. İl Başkanlığının katılımıyla alanında uzman kişilerle bir komisyon kurarak bilimsel olarak inceledik. Her zaman milletin yanında, milletle birlikte olan AK Parti olarak tavrımız marinanın genişlemesi projesi gündemden çıkmalı, ilçe teşkilatımızın gayret ve çabaları ile yatırım programına alınan yeni balıkçı barınağı ve Girlen Millet Bahçesi projesi hızla yaşama geçirmeli şeklindedir” dedi.
Sığacık Yat Limanı genişleme projesinden vazgeçilmesi taleplerini ilgili tüm kurum ve kuruluşlara ilettiklerini, ayrıca konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştüklerini belirten Başkan Aydın, “Tüm birimler bu proje ile ilgili hassas davranıyor. Bakan Bey yeni balıkçı barınağının mutlaka yapılacağını yat limanının genişleme projesi ile ilgili de AK Parti İzmir İl Başkanlığı ve Seferihisar İlçe Teşkilatlarının, İzmir Milletvekillerinin konuyla ilgili fikirlerinin ve yapılan bilimsel çalışmaların çok önemli olduğunu söyledi” diye konuştu.

Önceliklerinin Seferihisar’da ve Sığacık’ta balıkçılıkla geçimini sağlayan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek olduğunu vurgulayan Başkan Aydın, “40 kilometre bir sahil şeridimiz var fakat bu 40 kilometrelik sahil şeridinde sadece 1972’de yapılan mevcut balıkçı barınağımız var. Balıkçılar, tur teknesi sahipleri ve amatör denizcilerimizin limanla alakalı çok ciddi bir ihtiyacı var. Hava poyraz olduğunda, lodos olduğunda ya tekneler dışarı çıkıyor ya da içeriye sıkışıyor. Tekneye zarar gelecek diye esnafımız tüm geceyi huzursuz geçiriyor. Yaklaşık 2 sene önce biliyorsunuz Sığacık’ta bir tsunami yaşadık. Daha önce yaşanmamış bir şeydi. Bu dönemde de balıkçı limanına ne kadar ihtiyaç olduğuna hep beraber şahit olduk” ifadelerini kullandı.

Seferihisar’da üç tane bölgede yürüttükleri balıkçı limanı ve barınak projeleri olduğunu söyleyen Başkan Aydın, “Sığacık, Doğanbey ve Akarca’da çalışmalarımız devam ediyor. Akarca Balıkçı Limanı Projesinin revize çalışmasına başlandı. Biraz daha küçültüp projeye karşı çıkanların da kaygılarını, endişeleri ortadan kaldırılacak hale getirmeye çalışıyorlar. Doğanbey Balıkçı Limanı Sakızağacı Bölgesinde oradaki süreçte de ÇED tamamlanmış vaziyette. Sadece 2 tane kurumun görüşü kaldı o da önümüzdeki ay itibariyle bitecek ve yatırımı planlanıp ihale sürecine girilecek. Sığacık Balıkçı Limanımız da inşallah en kısa sürede tamamlanacak hem buradaki kullanılan barınak kalacak hem de yeni balıkçı limanı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından yapılacak, Tarım ve Orman Bakanlığına devredilecek oradan da işletmesi buradaki kooperatife verilecek” diyerek süreçle ilgili bilgi verdi.

Konu ile ilgili konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya sürecin takipçisi olduğunun altını çizerek “Merak etmeyin biz bu konunun takipçisi olacağız. Hızlı bir zamanda projenin tamamlanması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ahmet Başkan sizinle istişare halinde olur. Sizin de projeye ilişkin önerilerinizi dinler. Güzelbahçe’deki balıkçı limanımızı görüyorsunuz. Biz bu konuda muazzam tesisler yapıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu haberler de ilginizi çekebilir

sanatın klasik noktası

Keşfet