Gündem

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’dan 30 Ağustos Mesajı

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “mazimizden aldığımız güçle aydınlık ve müreffeh bir ülke inşa etme yolunda emin adımlarla …

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “mazimizden aldığımız güçle aydınlık ve müreffeh bir ülke inşa etme yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kırkpınar mesajında şu ifadelere yer verdi:




“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, mukaddes vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos 1922 tarihi, aziz milletimizin, bağımsızlık inancını, hür yaşama kararlılığını, hiçbir zaman esareti ve zilleti kabul etmeyeceğini tüm dünyaya haykırdığı gündür. Bu eşsiz zaferin ardında her türlü imkansızlıklara rağmen, canını hiçe sayarak vatanını müdafaa eden aziz milletimizin birlik ve beraberliği, istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesareti ve fedakarlığı vardır.”

Tarihi şan ve zaferlerle dolu bir millet olduğumuza vurgu yapan Kırkpınar, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen yürüttüğü kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos 1922’de kesin ve tartışmasız bir zaferle neticelendirmiştir. Büyük Zafer’le birlikte bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakların ebedî ve ezelî vatanımız olduğu bir kez daha tescil edilmiştir. Millet olarak geçmiş ve gelecek nesillerimize karşı taşıdığımız sorumluluk, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu güzel vatanımızı, Cumhuriyetimizi aynı şuur ve kararlılıkla muhafaza ve müdafaa etmek, tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla ülkemizi sonsuza dek korumak ve yüceltmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu haberler de ilginizi çekebilir

sanatın klasik noktası

Keşfet