Gündem

Alacalı mahallesinde bulunan eski askeri kışlaya hurdacı hırsızlar dadandı!
Mahallede bulunan, terkedilmiş eski kışlaya dadanan hırsızlar, kapısını açık gördükleri mühimmat depolarından birinin içindeki helezonik çelik radyan yapı duvarlarını oksijen kaynağıyla keserek çelik parçaları götürdüler.

21 Ağustos 2022 Pazar günü farkedilen hırsızlık olayında, ilk görgü tanığı mahalle sakinlerinden İbrahim Küçükağız şunları söyledi:,
– Haftasonu evime gelen misafirlerimi köyümüzün güzel yerlerine gezmeye götürdüğüm bir sırada, kışlaya da girmek istedim. Dış bahçe kapılarının açık bırakılmış olduğunu farkedince içeriye mühimmat depolarının olduğu alana kadar ilerledik. Depoların yanına ulaştığımızda içerideki daha önce hiç şahit olmadığım bu hayret verici manzara ile karşılaştık.

Olayın hemen arkasında muhtarımızı arayarak konuyla ilgili bilgi verdim. Bu durumun bir an önce araştırılarak suçluların bulunmasını istiyoruz mahalleli olarak.  Ayrıca bu durumun tekrar yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerin alınarak, kolluk kuvvetlerinin de haberdar edilmesi gerekiyor.

Gerekli hassasiyetin sağlanacağı konusunda, tüm Alacalı mahallesi sakinlerinin konuya duyarlı olmasını ve şüpheli bir durumla karşılaşmaları halinde 0216 738 46 70 nolu Jandarma iletişim numarasını arayarak ihbarda bulunmalarını rica ediyoruz.

Agrogenda | 10:18:10 22Ağustos2022, Pazartesi

Bu haberler de ilginizi çekebilir

sanatın klasik noktası

Keşfet