Kurumsal

Biz kimiz ?

Agrogenda Çevre, Gıda ve Tarım Ajandası
Sürdürülebilir tarım ve doğal gıda gündeminden veri, dosya, haber, araştırma, analiz, makale, yorum.

Agrogenda’da sürdürülebilir ekolojik tarım, global doğal gıda, genel olarak deniz tarımı olarak ifade bulan deniz mahsulleri, balıkçılık ve tarımsal emtia tedarikleri sektörüne yönelik kapsamlı bir haber ve yerli üretici ile global talepleri buluşturan bir platform olmak amacındadır.

Misyonumuz

Sürdürülebilir tarımsal üretim, yeterli ve güvenilir gıdaya erişim, yerel kalkınma yeni dönemin en önemli ve ülkelere rekabete avantajı sağlayacak
konuları arasında yer alıyor. Agrogenda moderatörlüğünde ekolojik ve sürdürülebilir tarım konusunda çalışmaları olan akademik çevreler, kurumlar ve şirketlerle birlikte geliştirilen inovatif yenilikçi politikaları ve projeleri masaya yatırıyoruz.

Sürdürülebilir gelecek motivasyonuna sahip, sorgulayan akademik kadro ile tarım ve enerji alanındaki imkanları tespit ederek  optimum seçeneklerle yeni aksiyon fikirleri sunuyoruz. Bu bağlamda faaliyetler bütünümüzü aşağıdaki başlıklarda konumlandırıyoruz.

  • Çevre, gıda ve tarım ajandası
  • Ekolojik tarım dosyaları ve seminerleri
  • Çevre, deniz, tabiat ve ormana saygı faaliyetleri
  • Doğal hayat ve sanat atölye çalışmaları

Vizyonumuz

Ülkemizin ve dünya pazarlarının ihtiyacı olan güvenilir gıda ve kaliteli tarım ürünlerine erişebilirliği gerçekleştirmek, Tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak, yerel alanda yaşam standardını yükseltmek amacıyla araştırma, proje ve analizler yaparak akademik temele sahip verilerle, politika yapıcılara gerçekleştirilebilir öneriler sunmak ve bunların uygulanmasında koordinasyon desteği sağlamak.

Agrogenda‘nın tüm faaliyetlerinde olmazsa olmaz mottosu; ahlak, adalet, akıl ve bilim yolunda ilerleyerek ; tüm projelerinde duygusallık değil, profesyonel bir kurumsallıkla yol almak şeklinde ifade edilebilir.

  • Yerel aromatik tarım projeleri
  • Global tedarik imkanları koordinasyonu
  • Yenilenebilr Enerji (RES-GES) Danışmanlığı
  • Yerel Çevre ve Geri Dönüşüm Projeleri

Partnerler & Sponsorlar