Dünya

İŞKUR heyeti Azerbaycan’ı ziyaret etti

AZERBAYCAN – Türkiye-Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ortak Daimî Komisyonu 10’uncu toplantısı kapsamında imzalanan eylem planı …

AZERBAYCAN – Türkiye-Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ortak Daimî Komisyonu 10’uncu toplantısı kapsamında imzalanan eylem planı doğrultusunda Azerbaycan Devlet İstihdam Ajansı (DMA) ile İŞKUR arasında istihdam hizmetleri, aktif iş gücü hizmetleri ile iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri çerçevesinde yapılmaya başlanan bilgi ve tecrübe paylaşımı devam ediyor.

Bu kapsamda Genel Müdür Yardımcısı Samet Güneş başkanlığındaki İŞKUR heyeti 1-3 Kasım tarihleri arasında Azerbaycan’a çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Çalışma ziyareti kapsamında DMA’nın Quba-Haçmaz Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen mesleki eğitimleri bitiren kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Ayrıca, Emek ve Ahalinin Sosyal Müdafaası Bakanlığı bünyesinde oluşturulan ve Bakanlığın tüm hizmetlerini tek çatı altında sunan DOST Ajansı da ziyaret edilerek DMA ve Bakanlığın iş arayanlara ve işverenlere yönelik yerel düzeydeki uygulamaları yerinde görüldü.
Kurumlar arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesine ve ortak çalışma alanlarının artırılmasına yönelik istişareler neticesinde çalışma ziyareti sona erdi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

sanatın klasik noktası

Keşfet