Gündem

Novartis Türkiye Kadınlar için En İyi İşverenler Listesi’nde

Novartis Türkiye,  Great Place to Work Enstitüsü tarafından 2022 yılı için açıklanan “Kadınlar için En İyi İşverenler” listesinde yer aldı Great …

Novartis Türkiye,  Great Place to Work Enstitüsü tarafından 2022 yılı için açıklanan “Kadınlar için En İyi İşverenler” listesinde yer aldı

Great Place To Work Enstitüsü® tarafından kadın çalışanlar için en iyi işverenlerden biri seçilen Novartis Türkiye, insan kaynağı için yaptığı yatırımlar ve kadın çalışanların desteklenmesine yönelik gerçekleştirdiği çalışmaların sonucunda aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi.

İş yeri kültürü ve çalışan deneyiminin ölçümlenmesi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Great Place To Work Enstitüsü®, yaklaşık 45 bin çalışanın geri bildirimleri doğrultusunda kadın çalışanlar için en iyi iş yeri deneyimini sunan şirketleri belirledi. 351 aday şirketin değerlendirildiği “Best Workplaces for Women” (Kadınlar için En İyi İşverenler) listesinde Novartis Türkiye, 250-499 çalışan sayısı kategorisinde ilk üçte yer aldı.
Novartis Türkiye Ülke Başkanı Natacha Theytaz, “Great Place To Work Enstitüsü tarafından hazırlanan listede, kadın çalışanlar için Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri olarak yer almanın gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Aldığımız bu ödül, kadın çalışanlarımızın gelişimi için yaptığımız yatırımların ve Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık esaslarına dayanan herkes için adil bir iş ortamı sağlama yönünde kararlı adımlarımızın bir göstergesi. Cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm çalışanlarımızı kariyer yolculukları boyunca çeşitli programlarla destekliyor; esnek çalışma modelleri, iş-özel hayat dengesi, açık iletişim, takdir ve teşvik gibi alanlarda çeşitli uygulamalarla çalışan memnuniyetini ve bağlılığını artırmaya gayret gösteriyoruz. Aldığımız bu ödüller bize daha iyilerini yapma yolunda ilham oluyor” dedi.

Yönetim ekibinin yüzde 62’si kadınlardan oluşan Novartis Türkiye’nin bugünkü başarısında kadın çalışanların büyük rol oynadığının altını çizen Novartis Grup Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, “Kadın çalışanlarımıza da her çalışanımıza olduğu gibi, kişiye özel tasarlanan gelişim planlarıyla kendilerini bir üst pozisyona hazırlamak için çeşitli koçluk programları ve eğitimler düzenliyoruz. Şirket içindeki uygulamalarımız haricinde, sosyal sorumluluk yaklaşımımız kapsamında, iş hayatına yeni atılacak kadınlar için de çeşitli projeler hayata geçiriyoruz. Geleceğin kadın liderleri olacak kız öğrencilerimize kılavuzluk etme hedefiyle, geçtiğimiz yıl Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz ‘Geleceğin İş Kadınlarını Destekliyoruz’ projesi bu çalışmalarımızdan biri. Çalışan anneler için de hayata geçirdiğimiz destek programlarımız kapsamında esnek doğum izni, esnek süt izni, hamilelik koçluğu, süt odası, lohusa ve yeni doğan desteği gibi pek çok uygulamamız bulunuyor. Bebekleri 18 aylık olana kadar tüm kadın çalışanlarımız, şehir dışı konaklamalı toplantılara masrafları şirket tarafından karşılanacak şekilde bebekleri ve refakatçileriyle katılabiliyorlar. Kadın çalışanlarımıza kendilerini iyi ve güvende hissettikleri bir çalışma ortamı yaratabildiğimiz ve bu değerli ödüle layık görüldüğümüz çok mutluyuz” dedi.

Novartis Hakkında

Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de üretim tesisiyle ilaç yatırımı, ilaç ihracatı ve ilaç Ar-Ge’sinde lider. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis bilim ve teknolojiyle geliştirdiği dönüştürücü tedaviler ve yenilikçi ilaçlar ile jenerik ve biyobenzer ilaçlardan oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların tıbbi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor. Yenilikçi ilaç geliştirme alanında Ar-Ge yatırımlarıyla dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Novartis, ürünlerini dünya çapında 800 milyondan fazla kişiye ulaştırarak yeni tedavilerin geniş kitlelere erişimini sağlıyor. Dünya genelinde 140 ülkede faaliyet gösteren Novartis, tüm grup şirketlerinde yaklaşık 108.000 kişiyi istihdam ediyor. Novartis, Türkiye’de 1.600’in üzerinde çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütüyor.(BSHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir

sanatın klasik noktası

Keşfet